• 0212 909 0 650

0212 909 0 650

müşteri hizmetleri

Ücretsiz sevkiyat

İstanbul içi ücretsizdir.

100% Memnuniyet

Kaliteli ürünler, uygun fiyatlar

sepetiniz 0.00 TL
AĞIR İŞ AYAKKABILARININ ÖZELLİKLERİ

AĞIR İŞ AYAKKABILARININ ÖZELLİKLERİ

Yazan : Site Kontrol | Kategori : İş Ayakkabıları | 12 Ekim 2015, Pazartesi 23:23

            Çalışma sektörleri işin bulunduğu yere işin konusuna işin yapıldığı yere gibi birçok etkenden dolayı kendine özgü bir disiplin içinde oluşmakta ve işlevine devam etmektedir. Ağır işler ve tehlikesiz işler aralığında iş kollarını birçok maddeye ayırarak sınıflandırabiliriz. Ssk da dahi bu işler hafif işten ağır işe doğru sıralanırken prim oranı da buna göre belirlenmektedir. Ağır işler hem işçi hem de işveren için önemi çok büyük olan iş kollarıdır. Özellikle maden ağır metal v.b. üzerine çalışan fabrikalar her bakımdan önem arz etmektedir. Bu ağır işlere göre işçiler için özel kıyafetler vardır.

Bunlar arasında schuster iş ayakkabısı kaza ve buna benzer oluşumlarda işçiyi koruyacak en önemli malzemeler arasındadır. Ağır iş ayakkabısı işçinin işinden dolayı oluşabilecek kazalarda hasar görmesi göz önünde bulundurulduğunda sağlamlık ve dayanıklılık bakımından bazı teknik özelliklere sahip olması gerekir. Bu özellikler: Metetersal koruyucu kaymaya dirençli çift yoğunluklu kauçuk darbe dayanımlı çelik burun koruması kolay çıkarabilme özelliği ateş sıçramalarına karşı dayanıklı özel dokulu deri yağa dayanıklı dış tabaka gibi önemli özelliklere sahip olmalı.

Bu özellikler inşaat maden ve benzeri işyerlerinde işin kendine özgü çeşitlilikleri arasında meydana gelecek kazalarda oluşacak etkiyi en aza indirecek derecede kaliteli olmalıdır ki ne zaman ne olacağı belli olmayan ağır iş sektörü oldukça tehlikelidir. Üretici firmalar bu özellikleri daha çok arttırma çalışmalarına yönelik teknoloji destekli çalışmalar yapmaktadırlar. Çünkü insan hayatı her şeyden önemlidir.

            Bu özellikler haricinde schuster iş ayakkabısı  işçiyi koruyan en önemli özelliklere sahip olması yanında uluslararası çalışma örgütü tarafından yapılan araştırmada iş kazalarında vücutta en çok etkilenen yerlerden ikincisi %34 oranıyla ayaklar gelmektedir. 1970 ve 1975 yıllarında meydana gelen ağır iş ve benzeri sektörlerde yaralanmalar önce el sonra ayaklar sırayı almaktadır. Bu makalede ağır iş ayakkabısının ağır işlerdeki yeri önemi ve özellikleri hakkında bilgiler verilmeye çalışılmıştır. Dünya artık büyümekte ve iş kolları da buna oranla çeşitlenmektedir. Bunun içinde yeni alternatifler ve yeni koruyucu önlemler almak üretici firmaların en önde gelen vazifeleri arasındadır.

Yazı Etiketleri


Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk sen yapmak ister misin ?


Yorum Yap